Online kırtasiye ile kırtasiye toptancıları farkı

Online kırtasiye siparişi vermek neden güvenli değil, Kırtasiye toptancıları niçin farklı Online mağazaların tamamında olduğu gibi, online kırtasiye mağazaları da sanal alemin bir parçası, internet sitesini tasarlayan tasarımcının hayal gücüyle orantılı albenisi olan bu online kırtasiye satışı yapan mağazaların güç ve imkanları konusunda bilgi sahibi olmak oldukça güç.

Karşınızda işini bilen yüksek stok seviyesine sahip güçlü bir firma olacağı gibi, bir masa, bir bilgisayar, bir sandalyeden oluşmuş firmada olabilir. Bu nedenle sipariş ettiğiniz kırtasiye malzemesinin ne zaman teslim edileceği, veya teslim edilip edilemeyeceği şüphesi her zaman olacaktır.

Özellikle stok bulundurmayan ve aldıkları sipariş miktarına göre malzeme tedarik eden firmaların teslimatı gecikmektedir. Bunun ana nedeni en ucuz fiyatları verebilmek için ithalatçı veya toptancı fiyat listelerine çok az kar koyarak yada hiç kar koymadan ürün fiyatları verme nedeni ile aldıkları siparişi zarar etmeden tedarik etme zorluğu yaşamaktadırlar. Hal böyle olunca teslimat süresi gecikmekte, geciken ürünler nedeni ile kullanıcı zor durumda kalmaktadır.

Stoksuz çalışan online kırtasiye mağazalarının stok maliyetlerinin olmaması avantajı ile elinde olmayan ürünlere kırtasiye toptancıları fiyat listesi üzerinden fiyat vermesi nedeniyle ortaya çok ilginç fiyatlar çıkabilmektedir, toptancıların değişen fiyatlarını takip edemeyen firmalar bir çok ürünün teslimatını gerçekleştirememektedir.

Kırtasiye toptancıları konusuna geldiğimizde konu farklı boyut kazanmaktadır, bunun nedeni ise toptancıların internet üzerinden malzeme satışı yapmak amacı ile kurulmamış olmalıdır. Belli müşteri portföyleri bulunan toptan malzeme satıcılarının, sürekli işleyen mağazaları ve hareketli stokları bulunması nedeniyle müşterilerine çok daha kaliteli ve hızlı hizmet vermektedirler.

Toptan kırtasiye satışı yapan firmaların stok maliyetlerinin yüksek olması, kira, personel, servis araçları maliyetleri nedeni ile fiyatları biraz yüksek gözükse dahi zamanında ve sorunsuz hizmet etmeleri nedeniyle çok daha avantajlıdır.

Firmamız İstanbul maltepe ilçesindeki 300 metrekare mağazasında 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir, yüksek stok seviyesi, tecrübeli personeli ve anadolu yakasındaki ilçelerin tamamına günde iki kez ücretsiz servis hizmeti ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Öğlene kadar verilen siparişlerin aynı gün teslim avantajı ile acil kırtasiye ihtiyaçlarınızı dahi zamanında teslim edebilmektedir.