Ucuz fotokopi kağıdı fiyatları toptan alıma uygun mu

Toptan a4 fotokopi kağıdı fiyatları ucuz pahalı farkı nedir

 

Ucuz fotokopi kağıdı fiyatları araştırmak kullanıcı ve kırtasiyecilerin asli görevleri arasında bulunmaktadır, kullandıkları ham maddenin fiyatlarını bilmeyen imalatçıların dahi a4 fotokopi kağıdının güncel fiyatları hakkında bilgisi vardır.

Toptan fiyatlarının altında a4 fotokopi kağıdı satan kırtasiyecinin nedense bütün malzemeleri aynı mantıkla sattığı düşünülür. Fotokopi kağıdı ofis malzemeleri içinde olmazsa olmazlardan olmasına rağmen maliyeti en ucuz, taşıması, depolanması en pahalı ofis kırtasiyesidir. Kargo ücretinin dahi ürünün kendisinden pahalı olması bunun en açık örneğidir.

Toptancı fiyatları ile perakende fiyatları arasındaki fiyat farkı % 10 - 20 arası farkla satılan bu ürünü muhafaza etmek, taşımak oldukça meşakkatli olduğundan yalnızca fiyatının ucuzluğundan dolayı toptan olarak satın almak mantıklı bir hareket değildir.

Kırtasiyeciler arasında vadeyi nakite çevirmek amacıyla spot alınıp satılan ürünlerden olduğundan, çok ucuz fiyatlara satın alınması mümkün değildir. Ekonomik fiyatlarla karşılaştığınızda ise karşınıza başka sorunlar çıkabilmektedir, bu sorunların başında düşük gramajlı kağıtlar gelmektedir.

A4 fotokopi kağıtları mamul hale gelmesi ardından paket fiyatları ile satılmasına rağmen paketlenmeden önce birinci hamur olarak kilo bazında işlem görmektedir. Satın aldığınız kağıt 80 gram yerine 70 gram kağıttan kesilerek mamul hale getirilmiş ise maliyeti 80 grama oranla % 15 daha ucuz olacağından satış ücreti zaten ucuz olan ürünü satın almış olacaksınız. Aldığınız kağıttaki bu gramaj farkı kullanım esnasında satın alırken etmiş olduğunuz kardan çok daha fazlasını sizden geri alacaktır.

Ayrıca fotokopi kağıtlarının ucuza satılmasına neden olan önemli bir konuda, uygun koşullarda muhafaza edilmemiş ürünlerin piyasaya sürüldüğü dönemlerdir, güneş altında kalmış veye rutubete maruz kalmış olan kağıtlardan kaynaklanan ucuzluktur.

Sonuç olarak kaliteli ürünleri satın aldığınızda stok yapmaya değecek kazancı olmayan bu ürünleri, kaliteli kağıt sattığına inandığınız güvenilir bir kırtasiyeden aylık ihtiyacınız kadar miktarda satın alarak kullanmak en doğru seçim olacaktır.