Toner dolumu-garantili ekonomik yenileme toner

Neden toner dolumu yapılır ?

 
    Nokta vuruşlu yazıcıların, fotokopi makinelerinin toner kartuşuna dolum yapılmaz, daha doğrusu böyle bir işlem yapmanın manası yoktur, bunun sebebi nokta vuruşlu yazıcıların yazmayı sağlayan şeritleri basit plastik bir kaset olduğundan,dış kabının neredeyse hiç değeri yoktur. İçindeki yazmayı sağlayan bez şeridi değiştirmekle uğraşana kadar, yenisini almak çok daha ucuzdur. Bu nedenle yazıcı şeritlerin muadilleri üretilerek çok ucuz fiyatlara satılmaktadır. Fotokopi makinelerinde de durum aynıdır, toner kartuşu yalnızca içindeki toza taşıyıcılık yaptığından bu plastik kutunun maddi değeri yoktur, bu sebeple içindeki toz bittiğinde dolum yapmak yerine orijinaline oranla çok ucuz fiyatlara satılan muadil (yan sanayi) ürün alınabilir.
    Lazer yazıcı kartuşlarına geldiğimizde ise olay değişmektedir, bu ürünler içlerindeki tozu taşımalarının yanında baskı işleminin tamamını yapan bütün ekipmanı içlerinde barındırır. İçerisinde bulunan toz bitti diye, önemli bir değer arz eden parçaların tamamını çöpe atmak çok mantıklı olmadığından, toner dolumu denilen bir sistem geliştirilmiştir.
 

Ülkemizde doldurma işlemi nasıl yapılır ?

 
    Özellikle gelişmiş ülkelerde yenileme yada yeniden üretme denilen bu işlem, ülkemizde yozlaştırılarak dolum adını almıştır, genel olarak yapılan işlem kartuşun içine toz doldurmaktan ibarettir. Üzerindeki tıpa açılarak yada matkapla delinerek bu delikten içine toz ilave edilmek suretiyle yapılır.
 

Toner dolumu nasıl yapılmalıdır ?

 
     Yazıcı kartuşları, yazıcının baskı kapasitesine uygun olarak üretilirler, yazıcı üreticileri  boşalan kartuşun doldurma yapılmasını istemediklerinden bu işlemi zorlaştırmak amacı ile ellerinden gelen gayreti göstermektedir. Özellikle kullandıkları parçaların kalitelerine dikkat ederek, toz veya çip bitene dek sorun çıkarmayacak kalitede üretmeyi tercih etmektedirler. Örnek olarak baskı sayısı 1000 adet olan drum ile 5000 adet olan drum üzerindeki kaplama kalınlığı ve drum çapı farklıdır. Görevini tamamlamış orjinal kartuşun üzerindeki parçalar ekonomik ömürlerini tamamladığından toner dolumu adı altında yalnızca içlerine toz doldurmak sürekli olarak düşen baskı kalitesine neden olmaktan başka işe yaramayacaktır. Yapılması gereken ekonomik ömrünü tamamlayan parçaların tamamını hiç kullanılmamış sıfır parçalarla değiştirilmesidir. Değiştirilmediği  takdirde üzerindeki kaplaması incelmiş olan drum yeteri kadar tozu üzerine alamayacak, görevi drumı temizlemek olan blade, elastikiyetini kaybettiğinden yeterli temizlik yapamayacak, mıknatıslanma özelliği azalan manyetik merdane görevini eksik yaparak sorunlara neden olacaktır. Sonuç olarak drum ve manyetik merdane kusurlarından baskı silikleşecek, blade kusurlarından kağıt üzerinde fon ve kirlilik oluşacaktır. Bunların neticesinde kötü kopyanız kirli bir yazıcınız olacaktır. Tabiki bunlar yazıcınızın teknolojisine uygun toz kullanıldığında ortaya çıkacak sonuçlar, birde uygun olmayan toz kullanılmışsa, sorunlar katlanacaktır.
 
Toner dolumu ile yenileme arasındaki fark nedir ?
 
      Toner dolumu yapılırken yapılmaması gerekenlerden bahsettiğimize göre nele yapılması gerektiğinden, daha doğrusu bizim neler yaptığımızdan bahsedelim.
      Firmamızda yaptığımız yenileme veya yeniden üretim, öncelikle elimizde test yazıcısı olmayan hiç bir ürünün yenilemesini yapmıyoruz, istenildiği kadar kaliteli ve güvenli malzeme kullanılsada yapılan işlemin neticesini yazıcıya takmadan görmek imkansızdır. Orijinal kartuş kullanan firmalardan satın aldığımız, orijinal boş kartuşları atölyemizde son vidasına kadar dağıtıyoruz, demonte işlemi ardından, titiz bir temizlik işlemine sıra geliyor, bunun sebebi parçalar üzerinde kalacak en küçük yabancı madde dahi kopya kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Temizlik işlemi ardından parçalar tekrardan montaja başlanıyor, montaj sırasında görüntü kalitesini etkileyen parçaların tamamı sıfırlarıyla değiştiriliyor. Montajın ardından yalnızca ilgili ürün için üretilmiş yüksek kaliteli tozla toner dolumu tamamlanıyor. Yenilenmiş ürünümüz test aşamasına geliyor, test işlemi uygun yazıcıda ve ince detayları görebileceğimiz şekilde yapılıyor, kopya kalitesi orijinalden farksız ürünlere garanti etiketi yapıştırılarak ambalaj yapılıyor.
 

Toner dolumu siparişini nasıl verebilirsiniz ?

 
      Yalnızca yenileme ürün satışı yaptığımızdan bizimle çalışmak oldukça kolay ve hızlı olmaktadır, bunun sebebi ise boş kartuş almakla uğraşmamamızdır. İstanbul anadolu yakasında maltepede kurulu iş yerimizden, anadolu yakasındaki tüm ilçelere günde iki kez düzenli servisimiz mevcuttur. Sipariş verirken yazıcınızın marka ve modelini söylemeniz yeterli olmaktadır, Yenileme ürünlerde stoklu çalıştığımızdan, servis elemanımız verdiğiniz siparişi iş yerimizden alarak iş yerinize getirecektir, ürünümüzü teslim almadan önce yazıcınıza takarak test kapyasını kontrol ederek, kopya kalitemizi beğendiğiniz taktirde teslim alırsınız. İstanbul anadolu yakası dışındaki bölgelere yenileme kartuş sevkiyatı yapamadığımızdan, bölge dışındaki iş yerlerine muadil toner kartuşlarımız ile hizmet vermekteyiz.
 

Garantili toner dolumunun garantisi nedir ?

 
       Garanti anlayışımız biraz abartılı, genelde dolumcuların tamamı garantili iş yapmalarına rağmen, hiçbir zaman garantiden değişim yapmazlar. Bizim garanti anlayışımıza gelince ürettiğimiz tüm yenileme ürünlere koşulsuz tam garanti veriyoruz, firmamızdan aldığınız her ürün içindeki toz veya üzerindeki çip bitene kadar tam garantilidir. Ürünlerimizde genelde sorun çıkmamakla beraber bir sorunla karşılaşıldığında, sorunun nedenine bakılmadan derhal onarılır, onarılamayacak durumda ise yenisiyle değiştirilir. Böylelikle orijinal kalitesindeki baskısını görerek satı aldığınız ürünü kullanımı bitene dek güvenle kullanabilirsiniz.
 

Toner dolumu fiyatları içine çip ücreti dahilmi ?

 
       Üretimini ve satışını yaptığımız tüm yenileme kartuşlar orijinal özelliklerinin tamamına sahiptir, yenileme işleminde üzerlerindeki çipte sıfırıyla değiştirilmiş durumdadır, hiç bir şekilde çiplere resetleme yapılmaz. Sanki orijinal kartuş almış gibi, her hangi bir ek işlem yapmadan yazıcınıza takarak kullanabilirsiniz.
 

Ucuz toner dolumu yaptırmak varken neden sizi tercih edilelim ?

 
        Ucuzluk ve ekonomiklik kelime olarak birbirine benzese dahi aralarında büyük fark vardır, en ucuz fiyatlara bu işi yapmaya çalışan firmalar para kazanmak amacı ile en kaliteliyi nereden alırım, en iyisini nereden bulurum demek yerine, en ucuzu nerede satılır derdine düşmektedir. Fiyatlar düştükçe kalite düşer, hizmet azalır, kaliteden memnun olmayan müşteri kaybedilir, kazanç düşer ve kalite daha da düşer ve bu sarmal hızlanarak devam eder. Bunun bilincinde olan firmamız kaliteli malzeme ve kaliteli hizmetten taviz vermediğinden, en randımanlı şekilde çalışan kartuşlar üretmekteyiz, kullandığımız kaliteli malzemeler birbirleriyle uyum içinde çalıştığından, hazneleri ağzına kadar doldurulduğundan birim kopya maliyetleri en ucuz fiyatlara alacağınız ürünlerden çok daha ucuza gelecek ve bunu kaliteden taviz vermeden yapacaktır.
 

Acil toner dolumu siparişim elime ne zaman geçer ?

 
         İstanbul anadolu yakasındaki tüm ilçelere günde iki kez düzenli servisimiz vardır, servis araçlarımız sabah ve öğlen olmak üzere hizmet vermektedir, bu nedenle verdiğiniz siparişler çok hızlı olarak kapınıza teslim edilir. Öğlene kadar verdiğiniz sipariş aynı gün içinde teslim edilir. Öğleden sonra verdiğiniz siparişler ertesi gün sabah sevkiyatı ile iş yerinize ulaştırılacaktır. En hızlı toner dolumu sevkiyatı yapan firmamız boş kartuş alıp doldurmakla uğraşmadığından sizi üzmeden hizmet verebilecek kapasitededir. Kaliteli toner dolumu yanında kırtasiye malzemeleri konusunda da köklü bir geçmişe sahip olan firmamız, ekonomik toner dolumu yanında ofisinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm kırtasiye malzemelerini en fiyatlarla en hızlı şekilde size ulaştıracaktır.
 
Bu arada ukalalık olarak algılamazsanız firmamız 1999 yılında kurulmuş ve toner dolumunun mucididir, aradan geçen 15 senede yalnızca işimizle uğraşarak ve kazandığımızı işimize yatırarak çalıştık ve halen toner dolumu konusunda rakibimiz yok, en azından Türkiyede :)