Samsung Toner Dolumu

Samsung Toner Dolumu Nedir ? Nasıl Yapılır?

 

Samsung toner dolumu ve yenileme konusunda ilginç yazıcılar üreten firmalar arasında yer almaktadır. Samsung kartuş dolumu ilk çıkan yazıcı modellerinde oldukça ucuz fiyatlara yapılırken, günümüz yazıcı kartuşlarında bu fiyatlar hızla yükselmiştir.

Fiyat artışının nedeni kartuşların içindeki toz miktarının artmasından kaynaklı olmadığını hemen belirtelim, aksine kartuşlar içindeki toz miktarı düşmekle beraber, samsung toner dolumu fiyatları yükselmektedir.

Neden samsung kartuş dolumu fiyatları yükseliyor konusuna kabaca baktığımızda ortaya çıkan en önemli unsuru kullanılan çip olarak görüyoruz.

Samsung yazıcı fiyatları düşerken yazıcıların kullandığı tonerlerin baskı maliyetleri sürekli artıyor, yakın geçmişe kadar ürettiği bütün kartuşlarda drum adı verilen görüntü tamburu, kartuş ile birleşik üretilmesine karşılık son versiyon yazıcılar arasında yer alan sl modellerinde drum ünitesi ayrı olarak üretiliyor.

Ayrı üretilen bu parçalarda orjinal toner fiyatları oldukça ucuz fiyatlara satılmakla beraber belli periyotlarda drum ünitesinin değiştirilmesi zorunluluğu kullanıcıların baskı maliyetlerini önemli ölçüde arttırmaktadır.

Samsung toner dolumu nasıl yapılır konusuna geldiğimizde tümleşik drun kullanılan tüm modellerde dolum yapılması diğer yazıcı modellerinden farklı değildir, aralarındaki tek fark bu marka yazıcılarda chip ücretleri çok yüksek olduğundan samsung chip resetleme adı verilen bir sektör doğmuş, bu sektör ürettiği çip resetleme programları ve çip kırma modülleri üreterek, kartuş üzerinde bulunan çipi resetleyerek chip değişimi yapılmadan kullanılmayı sağlamaya çalışmaktadır.

Ancak benzer uygulamalar maliyetli olup, genel olarak yazıcının da garanti kapsamı dışına çıkmasına neden olmaktadır.

Kaliteli samsung toner dolumu yapan firma yok denecek kadar azdır, bunun ana nedeni ülkemizde kaliteli samsung kartuş dolumu yapmak kaset tankı içine bir miktar toz doldurmaktan ibaret olarak yapılmaktadır.

Bunun doğal sonucu olarak kartuşun içinde tek kullanımlık olarak üretilmiş parçalar değiştirilmeden yapılan doldurma neticesinde yıpranan bölgelerden akan tozlar gerek fotokopi kağıdı üzerinde gereksiz lekelere ve gölgelere neden olurken gerekse yazıcının içinin kirlenmesine ve biriken tozlar sonucu yazıcının sık arıza yapmasına neden olmaktadır.

Konunun ilginç yanı ise sadece toz ilavesi yaparak dolum yapan firmaların garantili samsung toner dolumu yaptıklarını iddia etmesidir. Ancak garantili samsung kartuş dolumu yapan firmalar yaptıkları hangi işe garanti verdiklerini kendileri de bilmemektedir.

Düzgün ve ekonomik samsung toner dolumu yapmanın tek yöntemi vardır, yenileme veya yeniden üretim olarak adlandırılan işlem yapıldığında diğer tüm dolum türlerine göre ekonomik, güvenli, heaplı ve ucuz samsung toner dolumu yapılabilir.

Yenileme denilen işlem kartuş doldurulmadan önce kartuşun içinde bulunan ve görüntü kalitesini belirleyen parçaların tamamının yeni yedek parçalar kullanılarak yenilenmesidir.

Yenileme yapılan tonerler içinde bulunan tüm parçalar sıfır olduğundan, kopya kalitesi orijinal standartlarda olmakla beraber, toz dökmeyeceğinden çok daha uzun ömürlü kullanıma izin verecektir. Yeni parçaların sorun çıkarma ihtimali yok denecek kadar az olduğundan ve çıkarsa dahi yenileme yapan firmanın garantisi altında bulunduğundan ek maliyet ödemeden sabit fiyat garantisi ile baskı alabilirsiniz.

Yenileme esnasında sıfır çip takıldığından yazıcıya program yükleme veya modül takma gereksinimi duyulmayacağından gerek bu programlara veya modüllere ödenen ücretten tasarruf edilebilir, hemde yazıcınız garanti kapsamı dışında kalmamış olur.

Eğer samsung yazıcı kullanıyor ve ekonomik maliyetli baskı almak için neler yapılır diye araştırma yapıyorsanız yenileme en ekonomik yoldur, yok yazıcı almak için araştırma yapıyorsanız daha kullanıcı dostu markaları tavsiye ederiz.

İnternet sitemizde yazıcıların kullandıkları kartuşların % 5 doluluk oranı ile kaç sayfa çıktı verdiklerini, bu yazıcıların yenileme ve muadil toner fiyatlarını kontrol ederek en hesaplı baskı maliyeti ile kopya alabileceğiniz yazıcı modelinin seçimini yapabilirsiniz. 

samsung toner dolumu