Yazıcı Teknik Servisi Samsung Canon Xerox Hp Servisi

YAZICI TEKNİK SERVİSİ GARANTİLİ YAZICI TAMİRİ

Yazıcı servisi, yalnızca yazıcılarımız arızalandığında aklımıza gelen bir sektör olsa da şirketler için yaşamsal önem arz etmektedir. Aslında yazıcılara rutin olarak da bakım yapılması gerekmektedir. Ancak ülkemizde yazıcı ofislerimizde çok önemli rol almasına rağmen her zaman en son akla gelen demirbaş niteliğindedir.

Yazıcı satan firmaları dolaştığımızda çok uygun fiyatlı yazıcılar görmekteyiz. Bu manzara karşısında akla hemen “bu kadar ucuz yazıcı alabiliyorken neden yazıcı servisi için para ödeyeyim” sorusu gelmektedir. Aslına bakılırsa bu ucuz fiyatlı yazıcılar genellikle üretici firmaların uyguladığı hile yöntemi olmaktadır. Sarf malzemelerinin pahalı olduğu ya da yetkili servise sıklıkla ihtiyaç duyacak türdeki yazıcıları ucuza satarak, tüketim ürünleri ve servis paralarından nasiplenirler.

Samsung ve Hp servis konusunda son derece yaygın çalışmaktadır. Ankara, İzmir ve İstanbul yazıcı servisi başta olmak üzere ülke genelinde hemen hemen her ilde yetkili servis olarak hizmet vermektedir.

Yazıcıların temel sorunlarına bakıldığında, arıza sebebi olarak genellikle kötü dolum yapılmış toner dolumları başta gelmektedir. Uygun olmayan toz ile kötü bir işçilik ile doldurulmuş olan toner kartuşundan akan toner tozu printer içinde bulunan fanlar ile her noktaya girerek birikir. İletken olan toner tozu yazıcı kartlarında kısadevre yapabileceği gibi tarayıcı aynası gibi hassas yüzeylerin üstünü örterek fotokopi kalitesini düşürebilmektedir.

Hp, Xerox, Canon ve Samsung teknik servisi garantili ürünler için çok cazip görünse de ücret karşılığı yapılan bakım ve onarım işlemlerinde fahiş fiyatlar ile müşterilerinin karşısına çıkmaktadırlar. Bunun yanında yetkili yazıcı servisleri ücret almak için çeşitli sebepler üreterek arıza sebeplerini tüketiciye bağlamak için çeşitli sebepler öne sürmektedirler. Bu sebeplerin başında orjinal olmayan sarf malzemesi kullanılması gelmektedir. Yetkili servise gönderilen yazıcının içinde eğer dolum yapılmış ya da muadil toner olduğu durumlarda yazıcı hatası ne olursa olsun kullanıcı hatası olarak nitelendirilerek ücret talep edilecektir. Bunun dışında diğer bir bahaneleri de kalitesiz kağıt kullanılması olacaktır.

Eğer yazıcınız garanti kapsamındaysa ve orjinal olmayan toner kullanıyorsanız, yetkili teknik servisine yazıcınızı gönderirken, içindeki kartuşu çıkartarak gönderiniz. Bu durumda böyle bir bahane ile karşınıza gelemeyeceklerdir. Garanti kapsamı dışındaki bir ürünü kullanıyorsanız üretici firmanın sağladığı servis yerine işi iyi bilen bir yazıcı teknik servisine başvurmanız daha ekonomik olacaktır.

1999 yılından bu yana toner dolumu ve muadil toner satışı konusunda uzmanlaşmış olan firmamız, müşterilerimizin yazıcı arızalarında da destek olmaktadır. Arıza sanılan bir çok konunun aslında kullanıcı tarafından kolaylıkla çözülebileceği çeşitli durumlar ile defalarca karşılaşmamızdan mütevellit, kolaylıkla çözüm konusunda telefondan destek vermenin yanında, çözemediğimiz ve gerçekten servis gerektiği durumlarda da birlikte çalıştığımız teknik ekibe problem yaşayan müşterilerimizi yönlendirmekteyiz. Böylelikle kaliteli ve garantili yazıcı servisinden faydalanmalarına vesile olmaktayız.

 

Ayrınca yeni yazıcı almadan önce bizi arayan kullanıcılara, en ucuz kopya maliyetine sahip, kolaylıkla yenileme ve muadil satışının yapılabildiği, kaliteli ve ihtiyaçlara yönelik olarak satın alabilecekleri yazıcı marka ve modelleri konusunda da ücretsiz destek sağlamaktayız.