Yenileme Toner

TONER YENİLEME NEDİR?

Ülkemizde dolum olarak adlandırılan, ancak gelişmiş ülkelerde recycl adıyla yapılan işlemdir. Türkiye deki dolum yapan firmaların birçoğunun yaptığı işlem gerçekten TONER DOLUMU ismine yakışır tarzda olduğundan ve yenileme toner yapan firmaların pek fazla olmaması nedeniyle dolum denilen işlemin anlamı kötü baskı yapan, yazıcıyı kirleten ucuz işlem olarak bilinmektedir.

Satın aldığınız yazıcının içinden çıkan kartuş orijinal üründür, genel olarak yazıcıyla birlikte verilen yazıcı kartuşlarının içindeki TONER TOZU olması gereken miktara yani ORİJİNAL TONER kartuşu içindekine göre oldukça azdır ve kısa sürede biter. Normal şartlarda yeni bir orijinal almanız gerekir, ancak orijinal ürünlerin fiyatları yazıcı fiyatlarına yakın olduğundan bu sorunu en ekonomik fiyatlara çözmek istediğinizde iki seçenek önünüze çıkmaktadır. Bunlardan ilki MUADİL TONER satın almanız olmaktadır.            Muadil toner seçeneğinin ardından toner dolumu gelmektedir. İçindeki toz miktarı çok az olan demo kartuşun üzerindeki parçalar toz miktarı az olduğundan henüz fazla yıpranmamasından dolayı yalnızca toz eklendiğinde idare eder seviyede baskı yapmaya devam etmektedir. Ancak müteakip yapılan benzer dolumlarda baskı kalitesi yapılan her baskıda düşmeye devam etmektedir ve kullanılamaz hale gelmektedir. Hal böyle olunca doldurma tonerin ismi lekelenmektedir. Orjinal toner üreticileri, ürettikleri kartuşun dolum yapılmasını planlamaz ve istemez. Yalnızca yeni ürünler satabilmek amacıyla çok ucuz fiyatlara yazıcı satılmaktadır. Yenileme toner nasıl yapılması gerektiğine geldiğimizde ise bizim firmamızda yapılan işlemlerin sıralaması şu şekilde olmaktadır; orijinal toner kullanan firmalardan satın aldığımız BOŞ TONER kartuşlarını, iş yerimize getirerek atölyemizde son vidasına kadar sökerek dağıtıyoruz. Google a toner dolumu nasıl yapılır? yazdığınızda izlediğiniz videoların büyük kısmı firmamızda kaydedilen bilgilendirme videolarıdır. Sökülerek dağıtılan kartuşların üzerindeki görüntüyü oluşturan parçaların tamamı yenileriyle değiştirilerek yalnızca dolumu yapılan ürün için üretilmiş toz kullanılarak toner yenileme işlemi tamamlanır. Kartuş üzerindeki bulunan TONER ÇİPİ değiştirilerek ilgili yazıcıda test edilir, test işleminin ardından mükemmel kalitede baskı yapan ürünlerin üzerine garanti etiketi yapıştırılarak ambalaj yapılır. Böylece sipariş veren müşterilerimize gönderilmek üzere garantili, sorunsuz, güvenli ve ekonomik yenileme toner hazır durumdadır ve bu ürün sipariş verildiğinde gönderilmek üzere rafımızdaki yerini alır. En ucuz fiyatlara yapılan toner dolumu işleminden, çok farklı olmayan fiyatına rağmen, orijinal ürünlerden farksız kalitesiyle rafımızda yerini alan ürünümüz sipariş verildiğinde ücretsiz servis araçlarımızla müşterilerimizin iş yerine götürülen yenileme tonerimiz, müşteri yazıcısına takılarak baskı kalitesi test edilir. Kopya kalitesi müşteri tarafından onaylaması sonucunda ürün teslim edilerek boş kartuş alınarak işlem sonuçlandırılır.

Yapmış olduğumuz toner yenileme işlemi sonucunda bizimle çalışan müşterilerimizin kartuşları hep yeni kalıyor, her siparişte yeni kartuş getirip eskisini aldığımızda yazıcının kartuşu hiç eskimiyor, çalışamaz duruma gelenleri biz hurdaya çıkarıyoruz, her defasında bütün parçaları değişmiş toner kullandığımızdan baskı kalitesi her zaman orijinal kalitesinde kalıyor, kullandığımız malzemeler yalnızca yenileme yaptığımız ürün için üretilmiş olduğundan içindeki tozun tamamını firesiz olarak kullanırsınız. Ürettiğimiz her yazıcı tonerinin haznesine tam dolum yapıldığından, en ucuz fiyatlar ödeyerek doldurma yaptığınız ürünlerden fazla baskı yapacağından birim kopya maliyetiniz ucuza gelir. Firmamızdan satın aldığınız ürünler tam garantili olduklarından içlerinde toz veya üzerindeki çip bitimine dek garantimiz altındadır. Oluşabilecek herhangi bir sorunda derhal onarılır, onarılmayacak durumda olanlar yenisiyle değiştirilir.

Sonuç olarak yenileme toner demek bizimle çalıştığınız sürece pırıl pırıl baskı almanız en ucuz fiyatları ödemeniz orjinalinden farksız kalitede ürün kullanmanız demektir.