Canon i sensys lbp 6000 b toner dolumu fiyatları nasıl ucuza gelir

Canon i sensys lbp6000 toner fiyatları nasıl daha ucuz hale gelir

 

Canon i sensys lbp 6000 b toner dolumu açısından en ekonomik yazıcılar arasındadır, internet sitemizdeki CANON LBP6000 TONER DOLUMU sayfamızı ziyaret ederek yazıcıyla ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Canon lbp6000b yazıcı ile CANON LBP 6020 yazıcı hemen hemen emsal özelliklere sahip yazıcılar olmakla beraber kullandıkları toner kartuşları farklıdır. birbirlerine çok benzemekle beraber yazıcılardan biri CANON CRG 725 kodlu toner kartuşu kullanırken diğer yazıcı CANON CRG 728 yazıcı toner kartuşunu kullanmaktadır.

İşin ilginci bu iki yazıcının kullanmış oldukları toner kartuşunu hp yazıcıların bir kısmı da kullanmaktadır, Hp p1102, hp m1212nf, hp p1102w, hp m1217nfw, hp m1132, hp m1536dnf yazıcıların kullanmış oldukları hp 85a ve hp 78a toner kartuşları birebir aynı kartuşlardır. Ayrıca canon mf 4750 ve canon mf 4780 yazıcılarda aynı toner kartuşunu kullanmaktadır.

Bunun nedeni hp ve canon lazer yazıcılar aynı fabrikada üretilmelerinden kaynaklanmaktadır. Hp p1102, p1102w, m1212nf, m1217nfw, m1132 ve m1536dnf yazıcılar dış görünüş olarak canon lbp 6000, lpp 6020, mf4750 ve mf4780 yazıcılara benzemese dahi alt yapıları tamamen aynıdır, bu nedenle canon crg 725, crg 728, kartuşlarla hp 85a ve hp 78a toner kartuşları birebir aynıdır.

Canon i sensys lbp6000b yazıcıya döndüğümüzde canon firması tarafından üretilmiş, siyah beyaz baskı yapabilme özelliğine sahip mono lazer yazıcıdır. Canon lbp 6000 b toner kartuşu üzerinde çip bulunmakla beraber, yeni çhip takılmasa dahi çalışmasını sürdürebilir.

Tamamıyla kullanıcı dostu olarak üretilmiş olan bu yazıcıların toner dolumu çok kolay olduğundan en acemi dolumcular tarafından bile kolaylıkla dolum yapılmaktadır. Ancak kolay doldurma yapılan bu kartuşların yenileme sistemi ile doldurulması gerekmektedir.

En ucuz canon lbp 6000 toner dolumu fiyatları vermeye çalışan toner dolum merkezi adı altındaki firmaların dolum diye yaptıkları işlem yalnızca toner tankı içine toz doldurmaktan ibaret olduğundan ve bir çoğunun atık toner haznesini dahi boşaltmadığından, ucuz toner dolumu yaptıran birçok kullanıcı yazıcılarından memnun değildir.

Aslında canon lbp6000b toner dolumu yaptırmak yerine yenileme yapılsa orjinal canon lbp6000 toner kartuşundan farksız baskı yapabilme yeteneğine sahip kaliteli yazıcılar arasındadır.

 

Canon i sensys lbp 6000 toner yenileme nedir, nasıl yapılır ?


Bilindiği gibi yazıcı toner kartuşları tek kullanımlık üretilmektedir, tek kullanımlık üretilen canon lbp 6000 b toner kartuşu bittiğinde içine yalnızca toz doldurmak sureti ile yapılan dolumda sürekli çalışan parçaların yıpranması nedeniyle yapılan dolum işleminden kısa süre sonra kartuş içindeki tozlar öncelikle FOTOKOPİ KAĞIDI üzerine oradan da yazıcının içine dökülmektedir.

Fotokopi kağıdı üzerine dökülen tozlar kötü baskı alınmasına, yazıcının içine dökülenler ise yazıcının arızalanmasına neden olmaktadır, ayrıca kartuştan gereksiz dökülen tozlar ödenen canon lbp 6000 toner dolumu fiyatının büyük kısmının boşa gitmesine neden olmakta yazıcı kartuşunun çabuk bitmesinden kaynaklanan sık, sık dolumcuya para ödeme baskı maliyetlerinin artmasına neden olmaktadır.

Canon lbp6000 toner yenileme denilen işlem dolum yapılmadan önce canon lbp 6000 kartuş içindeki parçaların yenileriyle değiştirilmesini kapsamaktadır, yeniden üretim adı verilen yenileme işlemi sonucu baskı kalitesi orjinalden farksız ve çok uzun ömürlü olmaktadır.

Orjinal canon lbp 6000 toner fiyatları ile hiç alakası olmayan yenileme fiyatları neredeyse toner dolum fiyatları ile aynı olmasına karşılık gerek yüksek kalitesi gerekse uzun ömürlü olmaları en ucuz fiyatlarla baskı yapılmasını sağlamaktadır.

Ayrıca garantili canon lbp 6000 toner dolumu yaptığını iddia eden birçok dolum firması değişen her parçaya ayrı ücret aldığından en ucuz fiyatlara yaptırılan dolum dahi çok pahalı fiyatlara gelebilmektedir.

Ayrıntılı yenileme yapılması konusunda bilgi almak için internet sitemizdeki vide bölümünü izleyebilir veya google arama motoruna canon lbp 6000 toner dolumu nasıl yapılır yazarak youtube üzerinden paylaştığımız bilgi vermek amacı ile atölyemizde çekilen video gösterimlerini izleyebilirsiniz.