Kolay Yemek Tarifleri ile Yemek nasıl yapılır toner dolumu tarifi

Kolay yemek tarifleri ile başarılı yemek nasıl yapılır ?


Kolay yemek tarifleri ile başarılı yemek yapmak mümkünmü, tabiki mümkün en nefis yemekleri yapan usta ahçıların üç böbreği olmadığına göre usta ahçılar da yemek yapmayı bir şekilde öğrendi. Yediğiniz nefis yemeklerin tarifine baktığınızda aslında birkaç küçük püf noktası vardır ve bu yemek yapmanın püf noktalarını çözdüğünüzde muhteşem yemekler yapmak çocuk oyuncağı olacaktır.

En kolay yapılacak yemeklerin başını et yemekleri çekmektedir, biraz maliyetli olmakla beraber et yemekleri gerek ağız tadımız gerek aynı yemeği paylaşacağımız misafirlerimiz için mükemmel lezzetler arasındadır.

Örneğin akşama ağır bir misafiriniz gelecek ve misafirinizin parmaklarını yiyeceği bir kuzu tandır yapmak istiyorsunuz, kuzu tandırın adı bile ağız sulandırıyorken, muhteşem bir kuzu tandır yapmak aslında hiçte zor değil. Tek lazım olan düdüklü tencere, fırın ve kuzu kolu. Tabiki bolca zaman, çünkü en iyi yemekler en yavaş pişen yemekler arasındadır.

Tam tembel işi bir yemek olan kuzu tandır, kolay yapılmasına karşılık tadı uzun süre süre damaklarda kalacak mükemmel et yemekleri arasındadır.

Mükemmel kuzu tandır yapmanın en büyük şartı kasaptan bir adet kuzu kolu almaktır, kasabınızdan kuzu kolunu dörde böldürerek evin yolunu tutun, parçalanmış kuzu kolu üzerine yarım limon sıkarak limon suyunu etin her yerine geleceği şekilde marine edin.

Bu işlemin nedeni kuzu kokusunu ortadan kaldırmaktır, malum bazıları kuzu kokusunu sevmiyor olabilir. marine işleminden sonra nefis kuzu tandır yapmanın en zor işlemine geçerek eti tuzluyoruz, tuzlama dışında başka hiç bir işlem yapmadan eti düdüklü tencereye koyuyoruz. Muhteşem kuzu tandırı için düdüklü tencere içine 3-4 diş sarımsağı bütün olarak atarak ilave hiçbir malzeme ve su koymadan dürüklü tencerenin kapağını kapatarak düdüğünü indiriyoruz.

Bu arada çok daha lezzetli kuzu tandır için kuzu kolu kolu üzerindeki yağların tamamının kalmasına özen gösterilmelidir, kendi yağı içinde pişen et parmak yediren lezzet haline dönüşecektir.

Kapağını kapattığımız düdüklü tencereyi ocağınızdaki en küçük yanma gözünün üzerine koyarak en kısık hale getirerek en az 5 saat pişiriniz.

Çok kısık ateşte beş saat pişmenin ardından dikkatle kapağını açarak eti kontrol ediniz. Kendi suyu ve sarımsakla pişen etin suyu tamamen çekildiyse olmuş demektir. Eğer tencere içinde su halen varsa kapağını kapatarak bir süre daha pişiriniz.

Tencere içinde su bittiğinde etiniz mükemmele ulaşmış demektir, dikkatle kemiklerinden ayırarak borcam fırın tepsisine koyarak 200 derece ısıtılmış fırına atarak üzerinin pembeleşmesini sağlayarak sıcak olarak servis yapınız.

En kolay yemek tarifleri arasında bulunmasına rağmen mükemmel lezzetli kuzu tandırın yanında yapılabilecek mükemmel bulgur pilav tarifini bir dahaki boş vaktimde paylaşacağım. Ancak küçük bir sır vermek gerekirse her zaman kullandığınız soğan miktarını iki katına çıkarın, ancak soğanları doğrarken biraz daha uğraşarak her zaman doğradığınız boyutların yarısı büyüklüğünde doğrayın.

Tarifi ve yapması kolay olan bu kuzu tandırını kolayca yapabileceğiniz için tarif etmeye çalıştım, ancak konu toner dolumuna geldiğinde iş gerçekten çok zor. En iyi malzemeleri dahi kullansanız toner dolumu yapmanın inceliklerini öğrenmek çok zaman alıyor.

Siz en iyisi toner dolumu ile uğraşmak yerine nefis kuzu tandırını daha mükemmel hale getirmek için çalışın, teknik ekibimiz en iyi toner dolumunu yaparak kullanımınıza sunacaktır. Siz telefon edin yeter :)