Hp 12a Q2612a Muadil Toner Kartuşu Fiyatları Ucuz Yazıcı Toneri

 HP Q2612a KALİTELİ MUADİL TONER HP 12a GARANTİLİ TONER DOLUMU

Lazer yazıcıların günümüze gelen evrim sürecine bakıldığında, eskilerden günümüze gelen, popülaritesini koruyan yazıcılar vardır. Yazıcılar zamanın şartlarına göre ufak değişikliklere uğrasa da kullandıkları kartuş değişen şartlara adapte olabildiği sürece değişikliğe uğramaz. İsmi dahil değişmeyen kartuşların başında Hp Q2612A gelmektedir. Geçmişten günümüze gelen birçok yazıcı ihtiyaçlara ve teknolojiye göre çeşitlilik kazanırken kullandıkları kartuş olan HP 12a favori olarak yerini günümüze kadar korudu. Hp 12a muadil olarak çok tutulduğundan HP 1010, 1012, 1015, 1018, 1020, 1022, 1022n, 1022nw gibi yazıcılar üretimde olduğu tüm zamanlarda ilgi gördü.

Lazer yazıcı kartuşlarının özelliklerine bakıldığında tüketiciyi ilgilendiren öncelikle kartuşun fiyatı gibi görünmektedir. Ancak bu yanıltıcı bir yaklaşımdır. Aslında burada önemli olan kartuşu satın alırken ödenen paradan daha çok birim kopya maliyetine ödenen para önem arz etmektedir. Birim kopya maliyeti yeni ürünlere baktıkça artmaktadır. Bunun başlıca sebebi, bilimdeki gelişmelerden nasibini alan yazıcı sektöründe üretilen malzemelerin de detay kazanarak, önceki nesillere göre sahip olmalarına önem verilmeyen özelliklerin artık önem arz ediyor olması. Bunun yanı sıra asıl majör diye üstünde durabileceğimiz konu muadil ve toner dolumu sektörlerinin yaygınlaşarak pastaki üretici firmaların paylarına ortak olmalarıdır. Üretici firmalar kendi içlerindeki rekabetten sonra bir de toner dolumu ve muadil toner satışı maliyetleri ile mücadele etmeye başladıkça kendilerince çözümler üretmeye başladılar. Bu çözümler kısa süre işe yarasa da kalıcı etkileri olmadı. Kalıcı etkileri olmaması dolum ve muadil için bir zafer gibi görünse de bu alınan önlemler orjinal ürünlerin fiyatlarını arttırırken yanında dolum ve muadil fiyatlarının da artmasına sebep oldu.

Bu önlemlerin başında çip denilen, kartuşa ankesörlü telefon muamelesi yapan sistem geldi. Firmaların kendilerine göre belirlediği, sayfa başına ortalama harcanabilecek toner miktarı göz önünde bulundurularak, kartuş içerisinde bulunan toner tozunun kaç sayfa çıktı sağlayabileceği kaloması ile birlikte tahmin edilerek, o kadar sayfa basabileceği bir sayaca kontör yükleyerek kartuşun üzerine monte edilen bir sistem oluşturuldu. Bu devre tamamlanmadıkça yazıcı kartuşu görmüyor, dolayısıyla aktif hale geçmiyordu. Başta Çin olmak üzere muadil ürünlerden ekmek yiyen ülkeler bu devreleri kopyalayarak hazırladıkları muadil ürünlere takmak bir yana dursun, toner dolumu ile uğraşan ülke ve firmalara göndererek farklı bir piyasa oluşturdu. Bu çözüm ister istemez muadil ve dolum kartuşların fiyatlarında artışlara sebep oldu. Bundan ziyade, çip üzerindeki kontör, kartuşun içindeki toner tozundan önce bittiği durumlarda parasını ödemiş olduğumuz toneri kullanamamış dolayısıyla birim kopya maliyetini arttırmış oluyoruz.

Bütün bu gelişimler yanında HP Q2612a toner dolumu konusunda sahip olduğu zirveyi yıllarca korudu ve korumaya devam etmektedir. Diğer modellerinin yanında M1319f, 3015, 3020, 3030, 3050, 3052, 3055, M1005 MFP olmak üzere birçok modelde kullanıldığından gerek orjinal gerekse muadil ve toner dolumu alanlarında en çok satılan toner kartuşu olmuştur.

Değişmesi gereken parçaları değiştirilip orjinal kalitesindeki toner tozu ile doldurulduğunda, yani yenileme yapıldığında, orjinal kalitede baskı yapabilecek şekilde dizayn edilmiş, kullanıcı dostu bir üründür. Ancak günümüz Türkiye’sinde toner dolumu bir meslek olmaktan ziyade eline tornavida alan herkesin kendince becerebildiğini düşündüğü ek gelir kapısı haline gelmiş, bu tavır da kullanıcıları dolumdan soğutmuştur. Zira muadil toner satışı konusunda da benzeri bir durum söz konusudur. Bir kerelik müşteri derdinde olan ve günü kurtarmaya çalışan firmaların satmakta olduğu çöpten farksız muadil Hp 2612 toner kartuşları tüketicilerin seçeneklerini kısıtlayarak, orjinal ürün almaya yönlendirmiştir.

 

 

1999 yılında kurulan firmamız İstanbul Anadolu yakasındaki ilk toner dolum merkezlerinden biri olarak Hp, Canon, Samsung ve Xerox dolumu konusunda hizmet vermiştir. Kuruluşumuzdan bu güne, müşteri memnuniyeti, garantili ve kaliteli ürün, güler yüzlü hizmet anlayışı ile kendi alanımızda liderliğimizi sürdürmekteyiz. Toner dolumu ve muadil toner satışı yanında, fotokopi kağıdı ve kırtasiye malzemeleri konusunda tedarikçiniz olmaya adayız. Lazer etiketten plastik klasöre, yazı tahtasından mantar panoya, telli dosyadan hesap makinesine kadar ofisinizde ihtiyacınız olacak her ürünü edinebilir, tecrübeli personelimizden bilgi alabilirsiniz.