Toner dolum fiyatları ucuz yazıcı kartuşları

Toner dolum fiyat listesi üzerinden ekonomik yazıcı seçimi


Toner dolum fiyatları, satın alacağınız yazıcının ekonomik olup olmadığını anlamanın en kolay yollarından biridir. Yazıcı satın almak ancak yazıcının ilk taksitini ödemekten başka bir şey olmadığını biliyoruz, yazıcıdan çıktı aldığımız süreç içinde ödeme yapacağımız kesin olduğundan, yazıcı fiyatlarından daha önemlisi kullanım maliyetleri olacaktır.

Yazıcı toner dolum fiyatları demeye dilimiz alışmış olsa da anlatmaya çalıştığımız yenileme fiyatları olmaktadır. Yenileme fiyatları içinde drum, blade, manyetik merdane ve çip bulunduğundan orijinal kaliteden taviz vermeden baskı yaparken birim kopya maliyetinin hesaplanması için en iyi yoldur. Yalnızca toner dolumu olarak bakıldığında yanıltıcı bilgilere ulaşmamız kaçınılmaz olacaktır. Bunun nedeni kartuş içine yalnızca toz dolduran dolum firmaları rekabet nedeni ile en ucuz malzemeleri kullanarak en iyi fiyatları vermeye çalışmaktadır, ancak kalitesiz malzeme kullanılarak yapılan doldurma işlemleri, kalitesiz ve kötü baskı yanında, yazıcınızın içine toz dökerek yazıcınıza zarar vermektedir.

Muadil toner kartuşu fiyatları ise çok değişken olduklarından size net bilgi vermeyecektir, kalite standartına sahip olmayan muadil yazıcı kartuşları arasında orjinal kalitesinde baskı yapabilen ürünler olmasına rağmen, birkaç sayfa baskı yapmaları ardından arızalanan ürünlere bol miktarda rastlanmaktadır.

Yazıcı seçiminde yenileme kartuş fiyatı üzerinde dururken dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda drum denilen görüntü tamburunun kartuş ile tümleşik olarak üretilmiş olanlar tercih edilmelidir, bunun nedeni ise yenileme yapılma esnasında drum değiştirileceğinden her kartuş değişiminde çıktı kaliteniz yenilenerek orjinal baskı yapmaya devam edebilirsiniz.

Drum ünitesi ayrı olan yazıcılarda dolum ücreti dışında belli periyotlarda drum değiştirilmesi gerektiğinden maliyetler artacaktır. Bu yazıcılara örnek larak xerox 3010, 3040, 3045 yazıcılar verilebilir, xerox 3010, 3040 ve 3045 yazıcılarda drum ünitesi ayrı olduğunda bu yazıcılar için belli periyotlarda toner parası yanında drum ücreti ödemeniz gerekmektedir.  İlk dönemlerde üretilen xerox 3140, xerox 3155 ve xerox 3160 yazıcı kullanan müşteriler yeni versiyon yazıcıların aynı mantıkta çalıştıklarını düşünerek aldanmaktadır. Kullanıcı dostu yazıcılar üretme özellikleri bulunan canon ve hp ürünleri diğer markalara oranla çok ucuz maliyetlerle baskı yaptıkları unutulmamalıdır.

Önemli konulardan birisi de orjinal kartuş üreticilerinin verdiği çıktı sayıları % 5 doluluk oranı baz alarak verilmektedir, gündelik kullanımda bu doluluk oranı ile çıktı almak imkansız olduğundan sizi yanıltacaktır. Ortalama doluluk oranınızı kontrol ederek kendiniz yeniden hesaplamanız daha doğru sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Karar vermekte zorlanıyorsanız, çekinmeden firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.